Sport nad wodą

Niebywała popularność jaką w niezwykle krótkim okresie zyskał nad polskim morzem latawiec z deską sprawiła, że nie jest to już sport traktowany za dziwactwo. Nikt obecnie raczej nie uważa miłośników tej dyscypliny za osoby, które postradały zmysły. Dzieje się wprost na odwrót nieustannie przybywa sympatyków kitesurfingu, a lokalni inwestorzy otwierają coraz to nowe szkoły i wypożyczalnie sprzętu. Z tego też powodu o tej dyscyplinie sportu trudno już mówić w kontekście ekstremalnej zajawki dla wtajemniczonego grona osób spragnionych dawki adrenaliny. Rzecz jasna nie można spodziewać się, że w mgnieniu oka kitesurfing stanie się naszą narodową dyscypliną, ale z całą pewnością mamy się już czym chwalić w świecie.Kitesurfing

W końcu nasi zawodnicy startujący na zawodach w tej dyscyplinie należą do ścisłej czołówki światowej. Najprawdopodobniej za ten stan rzeczy odpowiadają znakomite warunki które ma kitesurfing Dziwnów do praktykowania tej dziedzin sportu. Zasługujące polecenia są też miejsca na Półwyspie Helskim, gdzie w sąsiedztwie Jastarni usytuowane jest jedno z najciekawszych i najlepszych miejsc w tej części Europy do ćwiczenia tego sportu. Na taki stan rzeczy ma ogromny wpływ kilka kilometrów kwadratowych mielizn jakie w połączeniu ze solidnym podmuchem wiatru dają unikalny i tak korzystny dla Kitesurfingu efekt. W końcu kitesurfing wymaga do efektywnego praktykowania tego sportu kontrolowanych podmuchów wiatru. W końcu chcąc ślizgać się po tafli wody wymagane jest wprawienie w ruch specjalnego latawca. Część znawców zauważa tutaj podobieństwa do windsurfingu, bo i tutaj czerpie się siłę pędną z podmuchów wiatru. No i oczywiście też korzystamy tu z deski. W tym przypadku są też wyraźne wpływy bardziej zimowej dziedzin, czyli snowboardu, bo styl prowadzenia deski jest ogromnie zbliżony.

Podobnie jak i w tamtych dyscyplinach możliwe są do wykonania najróżniejsze ewolucje, ale dzięki użyciu latawca są one znacznie trudniejsze. Zaawansowany adept jest w stanie niemal latać i tylko na chwilę stykać się z taflą wody. To sprawia, że zainteresowanie kitesurfingiem rośnie intrygując pragnących widowiskowych akrobacji śmiałków.